You are here: Home > Bez kategorii > Czy opłaca się zlecić firmie zewnętrznej administrowanie systemami SAP?
Post Icon

Czy opłaca się zlecić firmie zewnętrznej administrowanie systemami SAP?

Po wprowadzeniu systemu SAP pojawia się potrzeba skorzystania ze wsparcia zewnętrznego. Można wtedy wykorzystać SAP Maintenance, które to jest dopełnieniem wsparcia użytkowników SAP, otrzymywanego od Partnerów SAP. Nazywa się ono tzw. drugą linią wsparcia. Możliwość korzystania z takiego rozwiązania jest bardzo przydatne. Ta profesjonalna usługa pozwala na to, by klienci mieli dostęp do pomocy technicznej 24/7. Czy jednak jest to mus? Partner SAP, HICRON, napisał którki tekst na ten temat: http://www.gloswielkopolski.pl/strefa-biznesu/a/administracja-i-utrzymanie-systemow-sap-czy-wspolpracowac-z-zewnetrznym-dostawca,13305079/

Administracja systemu SAP

Administracja systemu SAP, mimo że jest wykorzystywana dopiero po wdrożeniu systemu, nie jest niepotrzebnym etapem pracy z systemem. Należy podjąć decyzję, kto będzie zajmował się administracją systemu. Do wyboru są dwie opcje: można administrować system wewnątrz swojej firmy, bądź zlecić administrację do firmy outsourcingowej. Wielu Partnerów SAP jest administratorami zewnętrznymi. Kiedy decydujemy się na obsługę zewnętrzną, możemy wybrać z dwóch opcji, podstawowej bądź, częściej wybieranej, rozszerzonej 24/7, która pozwala na kompleksowe zajęcie się ewentualnymi problemami z systemem.

Utrzymanie systemu SAP: warto czy nie?

Wiele osób zastanawia fakt, czy utrzymanie systemu SAP jest opłacalne. To nie tylko coroczne kupowanie aktualizacji. To też posiadanie ważnych i dobrych zabezpieczeń oraz naprawa na bieżąco błędów pojawiających się w systemie.

Comments are closed.